Tulokset, Juhlarogain


Tässä Juhlarogainingin käsin muokatut tulokset. Valitettavasti ohjelmat eivät olleet kanssani samaa mieltä tulosten laskennassa. Ajan piti lähteä juoksemaan vasta ohjelmaan merkitystä yhteislähtöajasta, mutta se lähtikin nollaushetkestä. Niinpä osa osallistujista sai sakkopisteitä muka ylitetystä ajasta. Pääsin asiaa korjaamaan ohjelman lokitiedostosta, joka tallensi ajan, jolloin emit-kortti luettiin tietokoneelle. Näin saatiin selkeästi kaikki alle kymmenen minuutin ylitykset nollattua. Mikäli ohjelman ehdottama sakko oli yli 10 pistettä jouduin arvioimaan, että aika maalileimauksesta luentaan kesti n. 2 minuuttia ja vähensin sakkoja sen mukaan. Näissä tapauksissa pisteissä on varmaankin joitain virheitä, mutta onneksi tämä oli vain kuntosuunnistusta. Aikoja en yrittänytkään korjata, eli ne ovat niitä nollauksesta maalileimaukseen aikoja. Ne jotka lähtivät yhteislähdön jälkeen saivat automaattisesti oikeat ajat. Pahoittelen virheitä, mutta toivottavasti nautitte suunnistuksesta. -Pertti Salonen-
 sij. joukkue                                        sakot   tulos loppuaika

70 1:10


 1. Tommola                                            0      59    1:19:21 OK        
         Tommola Tuomas                                                                    
  2. Nikkari                                            0      58    1:14:24 OK        
         Nikkari Saara                     
  3. Varkila                                            0      58    1:16:22 OK        
         Varkila Jorma                                                
  4. TEHOTYTSYT                                         0      55    1:17:17 OK        
         Lehtinen Meiju, Lehtinen Jenna                                                   
  5. Svetloff                                           0      55    1:17:20 OK        
         Svetloff Maria                                                                   		 
  6. JoRi                                               0      54    1:15:45 OK        
         Niittymäki Johanna, Louvet Riitta                                                
  7. Honkala                                            0      51    1:13:47 OK        
         Honkala Juha                                                                     
  8. Tammi                                            -19      46    1:28:59 OK        
         Tammi Matti                                                                     
  9. Kivikko                                           -2      45    1:08:24 OK        
         Kivikko Jenni        
 10. Lepistö                                           -2      45    1:22:09 OK        
         Lepistö Rauno                                                                    
 11. Salminen                                          -2      45    1:23:55 OK        
         Salminen Pertti                                                                  
 12. Soittila                                           0      44    1:16:45 OK        
         Soittila Tapani                                                                 		 
 13. Lintumäki                                          0      42    1:11:38 OK        
         Lintumäki Aki                                                                    
 14. Elovaara                                           0      42    1:11:44 OK        
         Elovaara Kari                                                                    
 15. Vesku                                              0      42    1:13:13 OK        
         Jalli Vesku                                                        
 16. Aalto                                             -1      41    1:19:20 OK        
         Aalto Timo                                                                       
 17. Peltotalo                                          0      40    1:15:19 OK        
         Peltotalo Juha                                                                   
 18. Rantanen                                           0      40    1:15:33 OK        
         Rantanen Pauli                                                                   
 19. Hannu/Matti                                        0      39    1:14:12 OK        
         Lähteenmäki Hannu, Gustaffson Matti                                              
 20. Linnat                                            -1      39    1:16:16 OK        
         Lehto-Linna Arja, Linna Ari                                                      
 21. Saloranta                                          0      39    1:16:09 OK        
         Saloranta Risto                                                                  
 22. Hissin ukot                                        0      38    1:06:36 OK        
         Kurkinen Unto, Keskinen Markku                                                   
 23. Sillanpää                                          0      35    1:11:14 OK        
         Sillanpää Pekka                                                                  
 24. Toukolan Jussi                                     0      35    1:13:20 OK        
         Hyvärilä Jussi                                                                   		 
 25. Lähdesmäki                                        -1      34    1:10:16 OK        
         Lähdesmäki Jouni                                                                 
 26. Suuntavaistolaiset                                 0      34    1:12:52 OK        
         Vuorinen Pirjo, Elovaara Tuula                                                   
 27. Nurminen                                           0      34    1:13:38 OK        
         Nurminen Matti                                                     
 28. Pari Paasikivee                                    0      33    1:18:30 OK        
         Paasikivi Virva, Paasikivi Veijo                                                 
 29. Hartikainen                                       -4      31    1:27:58 OK        
         Hartikainen Markus                                                          		 
 30. Andersin                                           0      30      56:37 OK        
         Andersin Jeremi                                                                  
 31. Oksanen                                            0      30    1:03:19 OK        
         Oksanen Ritva                                                                    
 32. Rintaluoma                                         0      30    1:06:33 OK        
         Rintaluoma Hannu                                                                 
 33. Rekola                                             0      30    1:14:07 OK        
         Rekola Aila                                                                      
 34. Vauhkoset                                          0      29    1:11:42 OK        
          Anton, Antti                                                                    
 35. Team Pohjola                                       0      27    1:13:37 OK        
         Pohjola Kaisa, Pohjola Pekka                                                     
 36. Jaakkola                                         -12      26    1:31:28 OK        
         Jaakkola Sirkka                                                                   
 37. Team Saimi                                        -9      25    1:18:51 OK        
         Lanki Saimi, Lanki Jukka                                                         
 38. Raukola                                           -2      24    1:23:03 OK        
         Raukola Mauno                                                                    
 39. VeePaa                                            -3      24    1:24:38 OK        
         Paasikivi Veera                                                                  
 40. Alander                                            0      23      56:21 OK        
         Alander Anniina                                                                  
 41. 2xSalokannel                                       0      20    1:09:32 OK        
         Salokannel Pilvi, Salokannel Suvi                                                
 42. Raimovaara                                         0      18      59:43 OK        
         Raimovaara Emma, isä/äiti                         
 43. Sofia                                              0      18    1:12:45 OK        
         Gustaffson Annastiina, Saarinen Heidi                                            		 
 44. Vuori                                              0      17    1:04:10 OK        
         Vuori Pauli                                                                      
 45. Henriksson                                        -2      17    1:21:53 OK        
         Henriksson Jouko                                                                      
 46. M-L/Paula                                          0      15    1:08:44 OK        
         Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa, Gustaffson Paula                                 
 47. Vauhtiveijarit                                     0      15    1:09:21 OK        
         Lehtinen Heini, Lehtinen Lilja                                                   
 48. Raukola/Veijola                                    0      12    1:18:27 OK        
         Raukola Pirjo, Veijola Marja                                                     
 49. Liimatainen                                      -13       8    1:22:47 OK        
         Liimatainen Markku                                                               
 50. Ella                                               0       5      52:42 OK        
         LIndberg Ella, mummi                                                             

140 2:20

  1. Pasi                                               0     106    1:53:22 OK        
         Lehtonen Pasi                                                                    
  2. Laiskanpulskeet Jallit                             0     106    2:00:37 OK        
         Lindberg Heikki, Lindberg Lauri                                                  
  3. Bror Backes Fond                                   0     106    2:16:31 OK        
         Lehtimäki Harri                                                                  
  4. Kivikko A                                          0      98    2:02:51 OK        
         Kivikko Antti                                                                    
  5. Saastamoinen                                       0      98    2:23:56 OK        
         Saastamoinen Harri                                                               
  6. Kakko                                              0      97    2:23:17 OK        
         Kakko Iiro                                                                       
  7. Karjalainen                                        0      95    2:28:09 OK        
         Karjalainen Jarno                                                                
  8. Luukko                                             0      94    2:23:33 OK        
         Luukko Pasi                                                                      
  9. Madrog                                             0      92    2:23:57 OK        
         Aasla Hannu                                                                      
 10. Kangasala Sk10                                     0      80    2:18:34 OK        
         Jalanto Terttu, Jalanto Esko                                                     
 11. Tanttilan Tömäys                                   0      61    2:09:16 OK        
         Jormalainen Juha 
 12. Hukkarasti                                         0      60    2:21:30 OK        
         Pietari Esko                                                                     		 
 13. Teppo                                              0      58    2:18:19 OK        
         Terhi, Jouni                                                                     
 14. Mari ja Vilkku                                     0      56    2:19:38 OK        
         Penttilä Mari, Jalli Vilkku                                                      
 15. Tiiliskimpaleet                                    0      47    2:13:03 OK        
         Lehtinen Tiitu, Koivunen Pertti                                                  
 16. M&M                                                0      44    2:18:11 OK        
         Kämäri Maija, Bergqvist Mikko                                                    
 17. Leinonen                                           0      43    1:53:18 OK        
         Leinonen Mikko                                                                   
 18. Kinnunen                                           0      33    2:11:09 OK        
         Kinnunen Päivi                                                                   
 19. Jättehunden Maffi                                  0      27    2:22:24 OK        
         Lehtimäki Marja